Ziemassvētki

Ziemassvētki
19.12.2014


Advente ir gaidīšanas laiks. Gada skaistāko svētku - Ziemassvētku gaidīšanas laiks..

 Skolā ikvienu gaidīja jauks pārsteigums - Ziemassvētku rūķis, kas bija atnesis dāvanu maisu. Katram dāvanu saņēmējam sava dāvana bija jānopelna, iededzot eglītē svecīti, Atklāja, dziedot, vai deklamējot.

Skolas direktore Dace Peņke iededza pirmo svecīti un sveica skolēnus ,skolotājus un skolas darbiniekus .

Ziemassvētku rūķis bija gatavs palikt tik ilgi , kamēr katram skolēnam, kurš vēlējās, būtu iespēja uzstāties un sagādāt prieku sev, saviem skolas biedriem un skolotājiem.

Vidusskolas skolēni kopīgi izspēlēja visiem zināmo pasaku „Ābolu maiss” par zaķu tēti, kas dāsni dalījās ābolos ar ikvienu, ko sastapa ceļā, aizejot mājā pie zaķēniem ar tukšu maisu. ... Bet pasaule nav bez labiem zvēriem, kas palīdzēja, saprata, pažēloja.

Savukārt devītie pastāstīja un parādīja, ka Sniega karaliene nevar sasaldēt sirdis tiem, kas gaida ,ilgojas un mīl.

Uzklausot skolēnu un skolotāju atsauksmes, šķiet, ka šis ir īstais ceļš, kā iedegt svētku prieku sirsniņās, kā katram palīdzēt pārvarēt savu „negribu”, „nevaru”, jo visi, kas šos „ne-” pārvarēja, atzīst pasākumu par izdevušos:

- Man patika viss!

- Man patika mūsu klases luga!!!

- Man patika visi priekšnesumi!

-  Man patika ka priekšnesumi izveidoti tā, lai tevi  „uzrunā”!

 - Nu kurmis ar zaķi bija SUPER!

Bija arī citādāks vērtējums- pasākumā neesot paticis nekas. To izteikuši bērni, kuri paši nepiedalījās ne pasākuma sagatavošanā, ne priekšnesumos. Svētki aizvien atnāk pie tiem, kas tos gaida, kas tos rada, kas tos bauda.

 Nākošajā dienā skolēni saņēma arī savu zināšanu un uzcītības novērtējumu – liecības un saldumu „tūti”, kā jau tas Ziemassvētkos pieklājas.

Divās brīvdienu nedēļās no sirds atpūtieties, lai nākamajā semestrī vērtējumi būtu labāki!
      Atpakaļ
Bauskas novads, Mežotnes pagasts, Garoza, LV - 3926, Latvija,
+371 63945211,
+371 63945211,
mezotne.internatskola@bauska.lv